Yatırım Teşvik Belgesi Nedir? Nereden Alınır? Ücretsiz Yatırım Teşvik Belgesi Nasıl Alınır?

Yatırım Teşvik Belgesi Nedir? Nereden Alınır? Ücretsiz Yatırım Teşvik Belgesi Nasıl Alınır?

Yatırım Teşvik Belgesi Nedir?

Yatırım Teşvik Belgesi, en genel ifadesiyle; yatırımın karakteristik değerlerini ihtiva eden, yatırımın bu değerler ve tespit edilen şartlara uygun olarak gerçekleştirilmesi halinde üzerinde kayıtlı destek unsurlarından istifade imkanı sağlayan bir belgedir. Yatırımlarda devlet yardımlarına ilişkin kararların alınması adına bilgi vermesi açısından büyük önem taşır.

Yatırım Teşvik Belgesi Nereden Alınır?

Yatırım Teşvik Belgesi’nin başvurusu ve tüm mevzuatla ilgili bilgi Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanır. Başvuru da yine doğrudan Ticaret Bakanlığı’na yapılır. Bununla beraber, bölgesel ve genel teşvik uygulamaları kapsamında yer alan ve sabit yatırım tutarı 10 milyon Türk Lirasını aşmayan, tebliğle belirlenecek yatırımlar için  tercihe bağlı olarak yatırımın yapılacağı yerdeki yerel birimlere de müracaat edilebilir.

Ücretsiz Yatırım Teşvik Belgesi Nasıl Alınır?

Ücretsiz yatırım teşvik belgesi almak istiyorsanız, en kısa yoldan firmamıza ve uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Yatırım Teşvik Belgesi almak veya daha farklı bir destek almak istiyorsanız Hemen Uzmanlarımıza Danışın!

İletişime Geçmek İçin Tıklayınız..

Randevu Almak İçin Tıklayınız..