Pazar Araştırma Desteği

Yurtdışı Pazar Araştırma Destekleri Nelerdir?

Bir yurt dışı pazar araştırması gezisi kapsamında en fazla iki şirket çalışanının uluslararası ve şehirlerarası ulaşımda kullanılan ekonomi sınıfı uçak, tren, gemi ve otobüs bileti ücretleri ile günlük 50 ABD Dolarını geçmemek kaydıyla araç kiralama giderleri ile kişi başına günlük 150 ABD Dolarını geçmemek kaydıyla konaklama (oda + kahvaltı) giderleri desteklenmektedir. Türkiye'den gidiş ve Türkiye'ye dönüş hariç olmak üzere, en fazla 10 (on) günlük kısmı ve bir takvim yılı içerisinde en fazla 10 yurtdışı pazar araştırması gezisi desteklenir.

Amaç: Yurtdışı Pazar araştırması gezisinde en fazla iki şirket çalışanın ulaşım ve konaklama harcamalarının desteklenmesidir.

Kimler Yararlanabilir: Türkiye'de sınai ve/veya ticari faaliyette bulunan şirketler

Başvuru Merci: Şirketlerin destek başvurularını, gerekli başvuru belgeleriyle birlikte ilk ödeme belgesi tarihinden itibaren en geç altı ay içerisinde doğrudan veya posta ile Ticaret Bakanlığı ya da bakanlığın bölge müdürlüklerine yapılır.

Siz de yurt dışı pazar araştırması desteklerinden faydalanmak için bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin. Detaylı Bilgi için sitemizde ki tıkla ara butonuna tıklayarak veya telefonunuzdan 0216 370 43 08 olan numaramızı tuşlayarak   bize ulaşabilirsiniz.